Logny-lès-Aubenton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Logny-lès-Aubenton
Komunë
noform
Pamje nga Logny-lès-Aubenton
Vendndodhja
Logny-lès-Aubenton is located in Franca
Logny-lès-Aubenton
Logny-lès-Aubenton
49°49′42″V 4°12′39″L / 49.828333333333°V 4.2108333333333°L / 49.828333333333; 4.2108333333333Koordinatat: 49°49′42″V 4°12′39″L / 49.828333333333°V 4.2108333333333°L / 49.828333333333; 4.2108333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.15 km2
Popullsia 78 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02500
INSEE 02435


Logny-lès-Aubenton është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Logny-lès-Aubenton ka një popullsi prej 78 banorë dhe sipërfaqe 8.15 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Logny-lès-Aubenton – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale