Lokaliteti Arkeologjik Selishtë (Çeremidëhane)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti Arkeologjik Selishtë (Çeremidëhane)
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Banjskë, Vushtrri, Kosovë
Ndërtuar Romake
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 23/71
Nr. i referencës 3102

Lokaliteti Arkeologjik Selishtë (Çeremidëhane) është një monument i trashëgimisë kulturore në Banjskë, Vushtrri, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 23/71.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]