Banjska (Vushtrri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banjskë
Bajë
Fshat
Vendndodhja
Banjskë is located in Kosova
Banjskë
Banjskë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 576 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 31″ Veri

20° 57′ 14″ Lindje

Banjskë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bajë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]