Karaça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Karaçë
Fshat
Vendndodhja
Karaçë is located in Kosova
Karaçë
Karaçë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 837 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 32″ Veri

20° 59′ 50″ Lindje

Karaçë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]