Studimja e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Studime e Poshtme
Martirat i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Studime e Poshtme is located in Kosova
Studime e Poshtme
Studime e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 570 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 33″ Veri

21° 0′ 15″ Lindje

Studime e Poshtme është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Martirat i Poshtëm.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]