Shtitarica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtitaricë
Shtruherë
Fshat
Vendndodhja
Shtitaricë is located in Kosova
Shtitaricë
Shtitaricë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 34″ Veri

20° 55′ 55″ Lindje

Shtitaricë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shtruherë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]