Shala (Vushtrri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shalë
Shalës
Fshat
Vendndodhja
Shalë is located in Kosova
Shalë
Shalë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 616 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 25″ Veri

20° 56′ 51″ Lindje

Shalë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shalës.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]