Novolani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novolan
Çeltinë
Fshat
Vendndodhja
Novolan is located in Kosova
Novolan
Novolan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 518 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 21″ Veri

20° 57′ 14″ Lindje

Novolan është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Çeltinë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]