Gllavatini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gllavatin
Gurkuq
Fshat
Vendndodhja
Gllavatin is located in Kosova
Gllavatin
Gllavatin
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 519 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 26″ Veri

21° 0′ 18″ Lindje

Gllavatin është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurkuq.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]