Vesekoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vesekoc
Kodërflamur
Fshat
Vendndodhja
Vesekoc is located in Kosova
Vesekoc
Vesekoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 42″ Veri

21° 2′ 17″ Lindje

Vesekoc është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kodërflamur.

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]