Zhilivoda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhilivodë
Trimor
Fshat
Vendndodhja
Zhilivodë is located in Kosova
Zhilivodë
Zhilivodë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 607 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 52″ Veri

20° 59′ 24″ Lindje

Zhilivodë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Trimor.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]