Hercegova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hercegovë
Gurbardh
Fshat
Vendndodhja
Hercegovë is located in Kosova
Hercegovë
Hercegovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 584 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 2″ Veri

20° 52′ 0″ Lindje

Hercegovë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurbardh.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]