Beçiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beçiq
Besnik
Fshat
Vendndodhja
Beçiq is located in Kosova
Beçiq
Beçiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 789 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 13″ Veri

20° 53′ 26″ Lindje

Beçiq është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Besnik.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]