Akrashtica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Akrashticë
Fshat
Vendndodhja
Akrashticë is located in Kosova
Akrashticë
Akrashticë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 598 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 31″ Veri

20° 54′ 34″ Lindje

Akrashticë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]