Gumnishti (Vushtrri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gumnisht
Maletaj
Fshat
Vendndodhja
Gumnisht is located in Kosova
Gumnisht
Gumnisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Shalë e Bajgorës
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 54″ Veri

21° 0′ 17″ Lindje

Gumnisht është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Maletaj.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati përbëhet nga katër lagje: Hyseni, Mehmeti, Ismajli dhe Zeka.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]