Jump to content

Gumnishti (Vushtrri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gumnisht
Maletaj
Fshat

Gumnisht është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Maletaj.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati përbëhet nga katër lagje: Hyseni, Mehmeti, Ismajli dhe Zeka.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]