Taraxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taraxhë
Fshat
Vendndodhja
Taraxhë is located in Kosova
Taraxhë
Taraxhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 27″ Veri

20° 54′ 13″ Lindje

Taraxhë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]