Brusniku (Vushtrri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brusnik
Fshat
Vendndodhja
Brusnik is located in Kosova
Brusnik
Brusnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 569 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 60″ Veri

20° 55′ 13″ Lindje

Brusnik është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Shtrihet në rrëzë të Malit Çyçavica, rreth 8 km larg qytetit të Vushtrrisë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]