Bivolaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bivolak
Burim
Fshat
Vendndodhja
Bivolak is located in Kosova
Bivolak
Bivolak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 529 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 53″ Veri

21° 0′ 30″ Lindje

Bivolak është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Burim.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]