Vërnica (Vushtrri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërnicë
Vërrin
Fshat
Vendndodhja
Vërnicë is located in Kosova
Vërnicë
Vërnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 18″ Veri

20° 58′ 4″ Lindje

Vërnicë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vërrin.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]