Nedakoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nedakoc
Breglum
Fshat
Vendndodhja
Nedakoc is located in Kosova
Nedakoc
Nedakoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 525 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 38″ Veri

21° 0′ 5″ Lindje

Nedakoc është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Breglum.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]