Prelluzha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prelluzhë
Fshat
noform
Vendndodhja
Prelluzhë is located in Kosova
Prelluzhë
Prelluzhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 516 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 58″ Veri

21° 1′ 32″ Lindje

Prelluzhë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]