Studimja e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Studime e Epërme
Martirat i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Studime e Epërme is located in Kosova
Studime e Epërme
Studime e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 50′ 52″ Veri

21° 1′ 54″ Lindje

Studime e Epërme është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Martirat i Epërm.

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]