Skoçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Skoçan
Çukas
Fshat
Vendndodhja
Skoçan is located in Kosova
Skoçan
Skoçan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 774 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 59″ Veri

21° 1′ 56″ Lindje

Skoçan është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Çukas.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]