Rezniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Reznik
Rreznik
Fshat
Vendndodhja
Reznik is located in Kosova
Reznik
Reznik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 536 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 31″ Veri

20° 58′ 8″ Lindje

Reznik është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rreznik.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]