Pasoma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pasomë
Sumë
Fshat
Vendndodhja
Pasomë is located in Kosova
Pasomë
Pasomë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 60″ Veri

20° 57′ 23″ Lindje

Pasomë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sumë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]