Sfaraçaku i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sfaraçak i Epërm
Manzë e Epërme
Fshat
Vendndodhja
Sfaraçak i Epërm is located in Kosova
Sfaraçak i Epërm
Sfaraçak i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 606 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 13″ Veri

21° 1′ 6″ Lindje

Sfaraçak i Epërm është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Manzë e Epërme.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]