Sfaraçaku i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sfaraçak i Poshtëm
Manzë e Poshtme
Fshat
Vendndodhja
Sfaraçak i Poshtëm is located in Kosova
Sfaraçak i Poshtëm
Sfaraçak i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 570 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 16″ Veri

21° 0′ 18″ Lindje

Sfaraçak i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Manzë e Poshtme.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]