Begaj (Vushtrri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Begaj
Paralagje

Begaj është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ne këtë paralagje të Vushtrrisë jetojnë rreth 1269 banorë, ku së shpejti pritet t'i bashkohet qytetit të Vushtrrisë dhe të njihet si "Lagjja Begaj".

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]