Stroci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stroc
Fshat
Vendndodhja
Stroc is located in Kosova
Stroc
Stroc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 603 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 49″ Veri

20° 58′ 49″ Lindje

Stroc është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]