Liqej

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liqej
Liqen
Fshat
Vendndodhja
Liqej is located in Kosova
Liqej
Liqej
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 626 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 22″ Veri

20° 54′ 14″ Lindje

Popullsia 318 [1] banorë (2011)

Liqej është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Liqen.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]