Vilanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilancë
Vilas
Fshat
Vendndodhja
Vilancë is located in Kosova
Vilancë
Vilancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 597 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 47″ Veri

21° 1′ 45″ Lindje

Vilancë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vilas.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]