Longpont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Longpont
Komunë
noform
Pamje nga Longpont
Stema_figura
Vendndodhja
Longpont is located in Franca
Longpont
Longpont
49°16′22″V 3°13′14″L / 49.272777777778°V 3.2205555555556°L / 49.272777777778; 3.2205555555556Koordinatat: 49°16′22″V 3°13′14″L / 49.272777777778°V 3.2205555555556°L / 49.272777777778; 3.2205555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.94 km2
Popullsia 284 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02438
Faqja Zyrtare http://www.longpont.fr/index.html


Longpont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Longpont ka një popullsi prej 284 banorë dhe sipërfaqe 10.94 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Longpont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale