Longueval-Barbonval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Longueval-Barbonval
Komunë
noform
Pamje nga Longueval-Barbonval
Vendndodhja
Longueval-Barbonval is located in Franca
Longueval-Barbonval
Longueval-Barbonval
49°21′34″V 3°39′10″L / 49.359444444444°V 3.6527777777778°L / 49.359444444444; 3.6527777777778Koordinatat: 49°21′34″V 3°39′10″L / 49.359444444444°V 3.6527777777778°L / 49.359444444444; 3.6527777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.73 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 499 banorë
Dendësia 57 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02439


Longueval-Barbonval është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Longueval-Barbonval ka një popullsi prej 499 banorë dhe sipërfaqe 8.73 km², me një dendësi prej 57 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Longueval-Barbonval – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale