Lor, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lor
Komunë
noform
Pamje nga Lor
Vendndodhja
Lor is located in Franca
Lor
Lor
49°31′51″V 4°02′58″L / 49.530833333333°V 4.0494444444444°L / 49.530833333333; 4.0494444444444Koordinatat: 49°31′51″V 4°02′58″L / 49.530833333333°V 4.0494444444444°L / 49.530833333333; 4.0494444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.87 km2
Popullsia 149 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02440


Lor është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lor ka një popullsi prej 149 banorë dhe sipërfaqe 8.87 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lor – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale