Louâtre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Louâtre
Komunë
noform
Pamje nga Louâtre
Vendndodhja
Louâtre is located in Franca
Louâtre
Louâtre
49°15′26″V 3°14′46″L / 49.257222222222°V 3.2461111111111°L / 49.257222222222; 3.2461111111111Koordinatat: 49°15′26″V 3°14′46″L / 49.257222222222°V 3.2461111111111°L / 49.257222222222; 3.2461111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.02 km2
Popullsia 205 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02441


Louâtre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Louâtre ka një popullsi prej 205 banorë dhe sipërfaqe 11.02 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Louâtre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale