Jump to content

Louis de Funès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Louis de Funès [fyˈnɛs] (lindur si Louis Germain David de Funès de Galarza) lindi

31 korrik 1914Courbevoie; vdiq më 27 janar 1983Nantes, ishte aktor, regjisor, producent dhe komedian francez me origjinë spanjolle.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.