Loupeigne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Loupeigne
Komunë
noform
Pamje nga Loupeigne
Vendndodhja
Loupeigne is located in Franca
Loupeigne
Loupeigne
49°14′50″V 3°32′06″L / 49.247222222222°V 3.535°L / 49.247222222222; 3.535Koordinatat: 49°14′50″V 3°32′06″L / 49.247222222222°V 3.535°L / 49.247222222222; 3.535
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.3 km2
Popullsia 89 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02442


Loupeigne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Loupeigne ka një popullsi prej 89 banorë dhe sipërfaqe 7.3 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Loupeigne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale