Lucy-le-Bocage

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lucy-le-Bocage
Komunë
noform
Pamje nga Lucy-le-Bocage
Stema_figura
Vendndodhja
Lucy-le-Bocage is located in Franca
Lucy-le-Bocage
Lucy-le-Bocage
49°03′25″V 3°16′43″L / 49.056944444444°V 3.2786111111111°L / 49.056944444444; 3.2786111111111Koordinatat: 49°03′25″V 3°16′43″L / 49.056944444444°V 3.2786111111111°L / 49.056944444444; 3.2786111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.75 km2
Popullsia 188 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02443


Lucy-le-Bocage është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lucy-le-Bocage ka një popullsi prej 188 banorë dhe sipërfaqe 7.75 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lucy-le-Bocage – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale