Lugny, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lugny
Komunë
noform
Pamje nga Lugny
Vendndodhja
Lugny is located in Franca
Lugny
Lugny
49°46′49″V 3°48′35″L / 49.780277777778°V 3.8097222222222°L / 49.780277777778; 3.8097222222222Koordinatat: 49°46′49″V 3°48′35″L / 49.780277777778°V 3.8097222222222°L / 49.780277777778; 3.8097222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.77 km2
Popullsia 111 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02444


Lugny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lugny ka një popullsi prej 111 banorë dhe sipërfaqe 4.77 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lugny (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale