Lumi i Krylevës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lumi i Krylevës është një lumë i cili rrjedh nëpër mes të fshatit KrylevëKomunës së Dardanës në Kosovë. Ky lumë është degë e Lumit të Moravës së Binçës dhe bashkë me të i takon ujëmbledhësit të Detit të Zi.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]