Lumi i Studimes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Lumi i Studimes është një degë e djathtë e lumit të Silnicës i cili pasi kalon përmes fshatrave Studimja e Epërme dhe Studimja e Poshtme vazhdon përskaj qytetit të Vushtrrisë dhe tutje drejt lumit Silnica. Quhet Lumi i Studimes për shkak se që të dy vendbanimet më të mëdha nëpër të cilat kalon lumi janë fshatërat Studimje e Epërme dhe Studimje e Poshtme.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]