Ly-Fontaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ly-Fontaine
Komunë
noform
Pamje nga Ly-Fontaine
Vendndodhja
Ly-Fontaine is located in Franca
Ly-Fontaine
Ly-Fontaine
49°44′04″V 3°18′29″L / 49.734444444444°V 3.3080555555556°L / 49.734444444444; 3.3080555555556Koordinatat: 49°44′04″V 3°18′29″L / 49.734444444444°V 3.3080555555556°L / 49.734444444444; 3.3080555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.47 km2
Popullsia 132 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02440
INSEE 02446


Ly-Fontaine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ly-Fontaine ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 3.47 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ly-Fontaine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale