Márcio Miranda Freitas Rocha da Silva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marcinho
Të dhënat personale
Emri i plotëMárcio Miranda Freitas Rocha da Silva
Data e lindjes (1981-03-20) 20 Mars, 1981 (40 vjeç)
Vendi i lindjesCampinas, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000-2001Paulista
2002Corinthians
2003-2005São Caetano
2005-2006Palmeiras
2007-2008Cruzeiro
2008Kashima Antlers
2009-2012Atlético Paranaense
2010-2011Al-Ahli
2012-2013Ponte Preta
2013-Red Bull Brasil
Ekipi kombëtar
2005Flag of Brazil.svg Brazili1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Márcio Miranda Freitas Rocha da Silva (lindur më 20 Mars 1981) është një futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2005 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]