Márcio Rodrigues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Magrão
Të dhënat personale
Emri i plotëMárcio Rodrigues
Data e lindjes (1978-12-20) 20 Dhjetor, 1978 (41 vjeç)
Vendi i lindjesSão Paulo, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996São Caetano
1997-1998Santo André
1999São Caetano
2000-2001Palmeiras
2002São Caetano
2003-2005Palmeiras
2005-2006Yokohama F. Marinos
2006-2007Corinthians Paulista
2007-2009Internacional
2009-2012Al-Wahda
Ekipi kombëtar
2004–2005Flag of Brazil.svg Brazili3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Márcio Rodrigues (lindur më 20 Dhjetor 1978) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2004 2 0
2005 1 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]