Mâchecourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mâchecourt
Qytet
Vendndodhja
Mâchecourt is located in Franca
Mâchecourt
Mâchecourt
49°39′15″V 3°50′27″L / 49.654166666667°V 3.8408333333333°L / 49.654166666667; 3.8408333333333Koordinatat: 49°39′15″V 3°50′27″L / 49.654166666667°V 3.8408333333333°L / 49.654166666667; 3.8408333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.08 km2
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02448


Mâchecourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mâchecourt ka një popullsi prej 113 banorë dhe sipërfaqe 10.08 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mâchecourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale