Mérobert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mérobert
Komunë
noform
Pamje nga Mérobert
Stema_figura
Emblema
Vendndodhja
Mérobert is located in Franca
Mérobert
Mérobert
48°24′59″V 2°00′23″L / 48.416513°V 2.006292°L / 48.416513; 2.006292Koordinatat: 48°24′59″V 2°00′23″L / 48.416513°V 2.006292°L / 48.416513; 2.006292
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Kantoni Kantoni Étampes
Kryetari Arnauld Denicolai
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10,71 km2
Lartësia 128 - 154 m (m.n.d.)
Popullsia 586 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 91780
INSEE 91393


Mérobert është komunëdepartamentin EssonneÎle-de-France, në veri të Francës.