Mézières-sur-Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mézières-sur-Oise
Komunë
noform
Pamje nga Mézières-sur-Oise
Stema_figura
Vendndodhja
Mézières-sur-Oise is located in Franca
Mézières-sur-Oise
Mézières-sur-Oise
49°46′59″V 3°23′58″L / 49.783055555556°V 3.3994444444444°L / 49.783055555556; 3.3994444444444Koordinatat: 49°46′59″V 3°23′58″L / 49.783055555556°V 3.3994444444444°L / 49.783055555556; 3.3994444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.59 km2
Popullsia 534 banorë
Dendësia 56 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02483


Mézières-sur-Oise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mézières-sur-Oise ka një popullsi prej 534 banorë dhe sipërfaqe 9.59 km², me një dendësi prej 56 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mézières-sur-Oise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale