Mézy-Moulins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mézy-Moulins
Komunë
noform
Pamje nga Mézy-Moulins
Vendndodhja
Mézy-Moulins is located in Franca
Mézy-Moulins
Mézy-Moulins
49°03′35″V 3°31′12″L / 49.059722222222°V 3.52°L / 49.059722222222; 3.52Koordinatat: 49°03′35″V 3°31′12″L / 49.059722222222°V 3.52°L / 49.059722222222; 3.52
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.48 km2
Popullsia 525 banorë
Dendësia 117 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02650
INSEE 02484


Mézy-Moulins është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Mézy-Moulins ka një popullsi prej 525 banorë dhe sipërfaqe 4.48 km², me një dendësi prej 117 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mézy-Moulins – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale