Maast-et-Violaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maast-et-Violaine
Komunë
noform
Pamje nga Maast-et-Violaine
Vendndodhja
Maast-et-Violaine is located in Franca
Maast-et-Violaine
Maast-et-Violaine
49°17′01″V 3°26′56″L / 49.283611111111°V 3.4488888888889°L / 49.283611111111; 3.4488888888889Koordinatat: 49°17′01″V 3°26′56″L / 49.283611111111°V 3.4488888888889°L / 49.283611111111; 3.4488888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.96 km2
Popullsia 147 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02447


Maast-et-Violaine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Maast-et-Violaine ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe 10.96 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Maast-et-Violaine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale