Macogny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Macogny
Komunë
noform
Pamje nga Macogny
Vendndodhja
Macogny is located in Franca
Macogny
Macogny
49°09′55″V 3°13′47″L / 49.165277777778°V 3.2297222222222°L / 49.165277777778; 3.2297222222222Koordinatat: 49°09′55″V 3°13′47″L / 49.165277777778°V 3.2297222222222°L / 49.165277777778; 3.2297222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.17 km2
Popullsia 78 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02470
INSEE 02449


Macogny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Macogny ka një popullsi prej 78 banorë dhe sipërfaqe 6.17 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Macogny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale